AGROMASTER LIPNO - Hurtownia Ogrodnicza oferuje: folie, środki ochrony roślin, nawozy, nasiona.
 • Pełen asortyment Hurtowni Ogrodniczej
 • FOLIE KISZONKARSKIE - Zapraszamy do zakupów !

  FOLIE KISZONKARSKIE - Zapraszamy do zakupów !Folie krajowe i importowane w najniższych cenach


  Agromaster - nawóz z kontrolowanym uwalnianiem azotu

  Firma Agromaster jest czołowym dytrybutorem nawozów posypowych Agromaster. Zapraszamy do zainteresowania się nawozem, który swoim działaniem znacząco wybiega poza konwencjonalne nawozy bezchlorkowe oraz cenowo jest bardzo konkurencyjny.

  Realizujemy dostawy paletowe oraz całosamochodowe (24 tony).

  Dostępne składy nawozów Agromaster:

  N P K MgO SO3 % otoczki długość działania obecność chlorków
  10 5 23 5 29 61 2-3 nie
  20 5 9 3 31 40 2-3 nie
  19 5 20 3 23 40 2-3 nie
  11 11 21 4 14 41 2-3 tak

   

   

  ICL Specialty Fertilizers, część ICL Group (NYSE i TASE: ICL), rozpoczęło, w swojej fabryce w Heerlen w Holandii, produkcję nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników pokarmowych w innowacyjnej technologii E-max. Nowe produkty będą dostępne na rynku pod nazwami Agromaster© i Agrocote Max©.

  Nowatorska technologia E-max została opracowana specjalnie na potrzeby produkcji rolniczej, warzywniczej oraz sadowniczej i w celu zapewnienia jak najwyższej skuteczności działania, w minionych latach, była poddawana wielu badaniom na całym świecie. Wydajność nowej linii produkcyjnej w Holandii wynosi 25 tysięcy ton rocznie.

  Technologia kontrolowanego uwalniania składników E-Max umożliwia precyzyjne dawkowanie azotu, potasu i fosforu w sposób dostosowany do potrzeb roślin. Dodatkową korzyścią jest znaczące ograniczenie wypłukiwania składników. Przeprowadzone doświadczenia wyraźnie pokazują wyższe wykorzystanie składników pokarmowych dostarczanych w technologii kontrolowanego uwalniania, co korzystnie przekłada się na wielkość i jakość plonu, niezależnie od klimatu i jakości gleby.

  schemat działania azotu w technologii E-Max

  Leon Terlingen, Dyrektor działu Badań i Rozwoju ICL Specialty Fertilizers: “Opracowaliśmy unikalny proces produkcji i technologię umożliwiające dodanie bardzo cienkiej otoczki do każdej granuli nawozu. Dzięki temu możemy utrzymać wystarczająco wysoką zawartość składników i odpowiednią krzywą ich uwalniania. Nowa technologia umożliwia nam szybszą produkcję nawozów otoczkowanych niż w przypadku dotychczasowych technologii. W minionych latach testowaliśmy i ulepszaliśmy tę technologię w naszych laboratoriach, dzięki czemu uzyskaliśmy produkt o dobrej formulacji i dostosowany do potrzeb pokarmowych uprawianych roślin.”

  KLIKNIJ PONIŻEJ, ŻEBY ZOBACZYĆ FILM O TECHNOLOGII E-MAX

  Otoczka mocznika

  W nadchodzących latach spodziewany jest szybki wzrost zastosowania nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników. Początkowo nawozy tego typu były stosowane w produkcji roślin ozdobnych, pielęgnacji trawników i wybranych uprawach rolniczych. Obecnie coraz częściej znajdują zastosowanie w produkcji warzyw gruntowych, owoców, kukurydzy, ziemniaków i innych.

  Granula w otoczce E-Max

  Fred Bosch, Senior Vice President ICL Specialty Fertilizers Europe & Asia Pacific: “Nowe nawozy Agromaster© i Agrocote Max©, opracowane w technologii E-Max, oferują ogromne korzyści dla producentów. Istnieje silny trend do stosowania nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników, które oferują producentom wartości dodane. W specyficznych warunkach uprawy, takich jak piaszczyste lub gliniaste gleby lub regiony o wysokim poziomie opadów podczas produkcji, wykorzystanie składników pokarmowych jest oczywiście wyższe. Wyniki stosowania naszych nawozów, jakie miałem możliwość zaobserwować podczas wizyt na polach doświadczalnych i u producentów, były bardzo dobre. Uzyskiwane plony były wyższe i lepszej jakości przy jednoczesnym ograniczeniu liczby aplikacji nawozów. Nasi specjaliści ds. nawożenia ICL Specialty Fertilizers są w stanie zaoferować właściwy Agromaster NPK, którego sposób uwalniania składników i czas działania są dostosowane do potrzeb uprawianych roślin. Wiemy, że np. ziemniaki potrzebują azotu w określonym momencie uprawy i jesteśmy w stanie dostarczyć producentom nawóz, który zapewni azot i inne składniki w najlepszym momencie i najbardziej odpowiedniej dawce.”

  ICL Specialty Fertilizers, podczas spotkania zorganizowanego dla swoich dystrybutorów 22 września 2016 roku, zaprezentowało nową technologię uwalniania składników E-Max. Około 150 osób miało możliwość zapoznania się z wynikami najnowszych badań polowych przeprowadzonych w różnych krajach.

  Karl Mielke, Executive Vice President ICL Specialty Fertilizers: “Nowa linia produkcyjna w fabryce w Heerlen jest kolejnym krokiem w naszym rozwoju i planowanym wzroście sprzedaży nawozów o kontrolowanym uwalnianiu składników. Rozpoczęliśmy produkcję nawozów w tej technologii w 2014 roku, w Summerville w USA. Mamy szeroko zakrojone plany produkcji w Azji i Ameryce Łacińskiej jako rynkach o spodziewanym intensywnym rozwoju w nadchodzących latach. Nawozy o kontrolowanym uwalnianiu składników stanowią bardzo ważną grupę produktów dla ICL Specialty Fertilizers wśród innych marek nawozów rozpuszczalnych czy płynnych. Dzięki technologii E-Max możemy podnieść poziom wykorzystania składników pokarmowych w najważniejszych uprawach. Istnieje wiele regionów, w których ze względu na specyficzne warunki glebowe lub wielkość opadów, efektywność nawożenia może być znacząco zwiększona.

  Materiały prasowy ICL Polska sp. z o.o.

  Galeria

  Otwarcie linii Agromastera w Heerlen
  Otwarcie linii Agromastera w Heerlen
  worek Agromastera
  worek Agromastera
  Agromaster na palecie
  Agromaster na palecie
  Copyright © 2013 Agromaster. All Rights Reserved.
  Projekt i wykonanie strony: Studio reklamy ADGRAPE
  AGROMASTER - hurtownia ogrodnicza oferuje: folie, środki ochrony roślin, nawozy, nasiona.
  Wybrany poziom: Agromaster - nawóz z kontrolowanym uwalnianiem azotu